2019 Ridge Run Results

5K Age Group Awards

********** FEMALE OVERALL RESULTS ***********
Place Name No. S Ag Div Event Chiptim Pace
===== ===================== ====== = == ===== ===== ======= =====
1 ELLIE ODOM 2394 F FOALL 5K 20:13 6:31
2 CALISTA STEFANIAK 2290 F 20 F2024 5K 21:04 6:47
3 ELISA MONTES 1473 F 17 F1519 5K 21:08 6:48

********** MALE OVERALL RESULTS ***********
Place Name No. S Ag Div Event Chiptim Pace
===== ===================== ====== = == ===== ===== ======= =====
1 KYLE HAUSER 4115 M 24 M2024 CHAL 16:29 5:19
2 ANTHONY FENTON 4109 M 20 M2024 CHAL 16:58 5:28
3 JACOB KODRICK 1385 M 16 M1519 5K 17:03 5:30

FEMALE AGE GROUP: 1 – 8
Place Name No. S Ag Div Event Chiptim Pace
===== ===================== ====== = == ===== ===== ======= =====
1 MOLLY MALLOY 1436 F 7 F0208 5K 27:02 8:42
2 FIONA GOYER 1288 F 7 F0208 5K 27:08 8:44
3 HAILEY KIRKILAS 1381 F 1 5K 27:36 8:53

MALE AGE GROUP: 1 – 8
Place Name No. S Ag Div Event Chiptim Pace
===== ===================== ====== = == ===== ===== ======= =====
1 MARTY LAKAWITCH 1403 M 8 M0208 5K 26:26 8:31
2 AIDEN WINSTEAD 1667 M 8 M0208 5K 27:30 8:51
3 FRANNY BLAKE 1757 M 8 M0208 5K 28:35 9:12

FEMALE AGE GROUP: 9 – 10
Place Name No. S Ag Div Event Chiptim Pace
===== ===================== ====== = == ===== ===== ======= =====
1 LEIA BALTA 1119 F 10 F0910 5K 27:06 8:44
2 OLIVIA WINSTEAD 1668 F 10 F0910 5K 27:59 9:01
3 SYDNEY GOYER 1286 F 10 F0910 5K 28:59 9:20

MALE AGE GROUP: 9 – 10
Place Name No. S Ag Div Event Chiptim Pace
===== ===================== ====== = == ===== ===== ======= =====
1 IGNACY BEREZOLOSKI 1864 M 10 M0910 5K 23:56 7:43
2 JACK WILSON 1661 M 9 M0910 5K 24:02 7:45
3 BENJAMIN REISINGER 1551 M 9 M0910 5K 24:13 7:48

FEMALE AGE GROUP: 11 – 12
Place Name No. S Ag Div Event Chiptim Pace
===== ===================== ====== = == ===== ===== ======= =====
1 ANNA CRUZ 2368 F 11 F1112 5K 25:13 8:07
2 LAUREN BARRON 1129 F 11 F1112 5K 26:14 8:27
3 FAYE BOUCK 1765 F 11 F1112 5K 26:14 8:27

MALE AGE GROUP: 11 – 12
Place Name No. S Ag Div Event Chiptim Pace
===== ===================== ====== = == ===== ===== ======= =====
1 CHRISTOS DIMAS 1229 M 12 M1112 5K 21:13 6:50
2 ROGER YOUNG 2238 M 11 M1112 5K 23:00 7:24
3 COLIN MARRON 1442 M 11 M1112 5K 23:07 7:27

FEMALE AGE GROUP: 13 – 14
Place Name No. S Ag Div Event Chiptim Pace
===== ===================== ====== = == ===== ===== ======= =====
1 LILLIAN GRANT 1699 F 13 F1314 5K 23:02 7:25
2 SAMANTHA PACINO 1514 F 13 F1314 5K 25:36 8:15
3 KORI HENDERSON 2138 F 13 F1314 5K 26:14 8:27

MALE AGE GROUP: 13 – 14
Place Name No. S Ag Div Event Chiptim Pace
===== ===================== ====== = == ===== ===== ======= =====
1 JACKSON MENENDEZ 1462 M 13 M1314 5K 21:48 7:01
2 JAHAD HENDERSON 2139 M 13 M1314 5K 23:13 7:29
3 TIM DAIGLER 1751 M 13 M1314 5K 23:25 7:32

FEMALE AGE GROUP: 15 – 19
Place Name No. S Ag Div Event Chiptim Pace
===== ===================== ====== = == ===== ===== ======= =====
1 DIZIYA BRIGHT 2241 F 16 F1519 5K 22:09 7:08
2 HANNAH BARTELS 2299 F 15 F1519 5K 22:23 7:13
3 CHARLOTTE GIFF 2361 F 17 F1519 5K 22:40 7:18

MALE AGE GROUP: 15 – 19
Place Name No. S Ag Div Event Chiptim Pace
===== ===================== ====== = == ===== ===== ======= =====
1 ZACH BENES 2219 M 19 M1519 5K 17:53 5:46
2 DOMINIC NICEFORO 1493 M 16 M1519 5K 19:44 6:22
3 CHRISTOPHER COFFEY 2150 M 17 M1519 5K 20:44 6:41

FEMALE AGE GROUP: 20 – 24
Place Name No. S Ag Div Event Chiptim Pace
===== ===================== ====== = == ===== ===== ======= =====
1 BRIDGET MILLER 1465 F 23 F2024 5K 22:44 7:19
2 KAILA KONECKI 1391 F 24 F2024 5K 24:16 7:49
3 BELLAMA ROSA 2125 F 20 F2024 5K 27:35 8:53

MALE AGE GROUP: 20 – 24
Place Name No. S Ag Div Event Chiptim Pace
===== ===================== ====== = == ===== ===== ======= =====
1 IVAN DIAZ 1228 M 22 M2024 5K 21:48 7:01
2 TIM HAUSER 1305 M 23 M2024 5K 24:23 7:51
3 JUSTIN BRIANTE 1151 M 23 M2024 5K 25:13 8:07

FEMALE AGE GROUP: 25 – 29
Place Name No. S Ag Div Event Chiptim Pace
===== ===================== ====== = == ===== ===== ======= =====
1 EMILY ROBINSON 1556 F 28 F2529 5K 24:12 7:48
2 LAUREN MAZUREK 1448 F 28 F2529 5K 24:42 7:57
3 ERIKA CASTILLO 1169 F 25 F2529 5K 25:11 8:07

MALE AGE GROUP: 25 – 29
Place Name No. S Ag Div Event Chiptim Pace
===== ===================== ====== = == ===== ===== ======= =====
1 DAVID DICKY 1905 M 28 M2529 5K 17:55 5:46
2 DAVID JANET 4169 M 27 M2529 CHAL 18:14 5:52
3 SEAN GLEASON 1823 M 29 M2529 5K 19:50 6:23

FEMALE AGE GROUP: 30 – 34
Place Name No. S Ag Div Event Chiptim Pace
===== ===================== ====== = == ===== ===== ======= =====
1 KATELYNN KRAHN-GILL 1750 F 32 F3034 5K 24:25 7:52
2 MEGHAN TOMASEK 4142 F 33 F3034 CHAL 25:08 8:06
3 ASHLEY SCOLLARD 4158 F 34 F3034 CHAL 25:15 8:08

MALE AGE GROUP: 30 – 34
Place Name No. S Ag Div Event Chiptim Pace
===== ===================== ====== = == ===== ===== ======= =====
1 JOHN LOVE 1424 M 32 M3034 5K 20:29 6:36
2 STEVEN MATTHEWS 1446 M 32 M3034 5K 21:19 6:52
3 MATT LATHAM 1822 M 33 M3034 5K 21:24 6:54

FEMALE AGE GROUP: 35 – 39
Place Name No. S Ag Div Event Chiptim Pace
===== ===================== ====== = == ===== ===== ======= =====
1 SIMONA TAIOLI 4164 F 39 F3539 CHAL 24:32 7:54
2 RACHEL CONWAY 1883 F 39 F3539 5K 25:33 8:14
3 MARY EILEEN MARREN 1441 F 37 F3539 5K 26:40 8:35

MALE AGE GROUP: 35 – 39
Place Name No. S Ag Div Event Chiptim Pace
===== ===================== ====== = == ===== ===== ======= =====
1 MICHAEL WILSON 2209 M 37 M3539 5K 20:24 6:34
2 RUSTY TAYLOR 4141 M 35 M3539 CHAL 22:16 7:10
3 RAYMOND ACEVEDO 1101 M 37 M3539 5K 23:29 7:34

FEMALE AGE GROUP: 40 – 44
Place Name No. S Ag Div Event Chiptim Pace
===== ===================== ====== = == ===== ===== ======= =====
1 BRIDGET BARRON 1128 F 42 F4044 5K 24:45 7:58
2 GRISELDA ARIAS 1810 F 42 F4044 5K 24:49 8:00
3 AMY DAVIS 1213 F 43 F4044 5K 25:06 8:05

MALE AGE GROUP: 40 – 44
Place Name No. S Ag Div Event Chiptim Pace
===== ===================== ====== = == ===== ===== ======= =====
1 BILLY EDWARDS 2225 M 41 M4044 5K 17:41 5:42
2 VINCE MCAULIFFE 2239 M 44 M4044 5K 22:07 7:07
3 EAMON REILLY 2249 M 44 M4044 5K 23:22 7:32

FEMALE AGE GROUP: 45 – 49
Place Name No. S Ag Div Event Chiptim Pace
===== ===================== ====== = == ===== ===== ======= =====
1 GLORIA BALTA 1121 F 45 F4549 5K 25:18 8:09
2 KATE BRADLEY 4102 F 45 F4549 CHAL 25:53 8:20
3 HEATHER REIN 1550 F 45 F4549 5K 27:07 8:44

MALE AGE GROUP: 45 – 49
Place Name No. S Ag Div Event Chiptim Pace
===== ===================== ====== = == ===== ===== ======= =====
1 MICHAEL GUINANE 4114 M 45 M4549 CHAL 21:01 6:46
2 GLENN POLANEK 1533 M 48 M4549 5K 22:13 7:09
3 FRANCIS COLLINS 4152 M 45 M4549 CHAL 23:37 7:36

FEMALE AGE GROUP: 50 – 54
Place Name No. S Ag Div Event Chiptim Pace
===== ===================== ====== = == ===== ===== ======= =====
1 AUDREY BENES 2218 F 51 F5054 5K 24:09 7:47
2 MARTHA CONWAY 4107 F 53 F5054 CHAL 26:54 8:40
3 ANNE HEINZE 1779 F 51 F5054 5K 27:03 8:43

MALE AGE GROUP: 50 – 54
Place Name No. S Ag Div Event Chiptim Pace
===== ===================== ====== = == ===== ===== ======= =====
1 DAVID SHERMAN 1584 M 50 M5054 5K 23:30 7:34
2 CHRISTOPHER HAUSER 1304 M 53 M5054 5K 24:09 7:47
3 LUIS GOMOZ 2114 M 51 M5054 5K 24:13 7:48

FEMALE AGE GROUP: 55 – 59
Place Name No. S Ag Div Event Chiptim Pace
===== ===================== ====== = == ===== ===== ======= =====
1 AIDA SANCHEZ 2111 F 55 F5559 5K 29:23 9:28
2 LAURA JARSKI 2294 F 55 F5559 5K 29:56 9:38
3 MARIA JENNISON 1746 F 56 F5559 5K 30:00 9:40

MALE AGE GROUP: 55 – 59
Place Name No. S Ag Div Event Chiptim Pace
===== ===================== ====== = == ===== ===== ======= =====
1 CRAIG BENES 2220 M 55 M5559 5K 24:28 7:53
2 JAIME CARBAJAL 2207 M 56 M5559 5K 24:36 7:56
3 HECTOR MOREANO 1482 M 58 M5559 5K 25:15 8:08

FEMALE AGE GROUP: 60 – 64
Place Name No. S Ag Div Event Chiptim Pace
===== ===================== ====== = == ===== ===== ======= =====
1 SHEILA PADDEN 1826 F 62 F6064 5K 28:55 9:19
2 MARIE FINN 4110 F 64 F6064 CHAL 32:23 10:26
3 LAURIE STANTON 1602 F 61 F6064 5K 32:32 10:29

MALE AGE GROUP: 60 – 64
Place Name No. S Ag Div Event Chiptim Pace
===== ===================== ====== = == ===== ===== ======= =====
1 JOHN SOBOLEWSKI 2295 M 60 M6064 5K 21:39 6:59
2 MICHAEL PADDEN 1515 M 62 M6064 5K 24:10 7:47
3 DON SCHAFFER 1572 M 63 M6064 5K 24:21 7:51

FEMALE AGE GROUP: 65 – 69
Place Name No. S Ag Div Event Chiptim Pace
===== ===================== ====== = == ===== ===== ======= =====
1 CATHY OLOUGHLIN 1509 F 68 F6569 5K 34:09 11:00
2 TRICIA KROHMER 1397 F 65 F6569 5K 35:28 11:25
3 NANCY DEVINE 2205 F 65 F6569 5K 35:58 11:35

MALE AGE GROUP: 65 – 69
Place Name No. S Ag Div Event Chiptim Pace
===== ===================== ====== = == ===== ===== ======= =====
1 RICK CUNNINGHAM 2243 M 65 M6569 5K 25:23 8:10
2 JEROME GETTER 2233 M 67 M6569 5K 28:07 9:03
3 JIM CARROLL 1168 M 65 M6569 5K 28:53 9:18

FEMALE AGE GROUP: 70 – 74
Place Name No. S Ag Div Event Chiptim Pace
===== ===================== ====== = == ===== ===== ======= =====
1 BEYYU HILGART 1330 F 70 F7074 5K 33:34 10:49
2 MARY WOLF 4147 F 70 F7074 CHAL 38:16 12:19
3 JOSEPHINE KELLY 1372 F 74 F7074 5K 38:45 12:29

MALE AGE GROUP: 70 – 74
Place Name No. S Ag Div Event Chiptim Pace
===== ===================== ====== = == ===== ===== ======= =====
1 MIKE HILGART 1329 M 72 M7074 5K 27:16 8:47
2 MICHAEL WALSH 1839 M 72 M7074 5K 33:26 10:46
3 ROBERT WOLF 4148 M 71 M7074 CHAL 36:06 11:38

FEMALE AGE GROUP: 75 – 79
Place Name No. S Ag Div Event Chiptim Pace
===== ===================== ====== = == ===== ===== ======= =====

MALE AGE GROUP: 75 – 79
Place Name No. S Ag Div Event Chiptim Pace
===== ===================== ====== = == ===== ===== ======= =====
1 JEROME KUBICKI 1399 M 77 M7579 5K 44:42 14:24
2 MYLES KELLY 1373 M 76 M7579 5K 45:37 14:41

FEMALE AGE GROUP: 80 – 99
Place Name No. S Ag Div Event Chiptim Pace
===== ===================== ====== = == ===== ===== ======= =====

MALE AGE GROUP: 80 – 99
Place Name No. S Ag Div Event Chiptim Pace
===== ===================== ====== = == ===== ===== ======= =====
1 EDWARD TIERNEY 1626 M 84 M8099 5K 39:34 12:45
2 RICHARD CHIAPETTA 1175 M 84 M8099 5K 41:36 13:24
3 BOB HAKES 1851 M 84 M8099 5K 45:13 14:33

10K Age Group Results

********** FEMALE OVERALL RESULTS ***********
Place Name No. S Ag Div Event Chiptim Pace
===== ===================== ====== = == ===== ===== ======= =====
1 ELLA BEHRENS 3466 F 17 F1519 10 40:41 6:33
2 EITHNE-MARIE BARTON 3110 F 47 F4549 10 44:10 7:07
3 LISA KRUSE 3252 F 33 F3034 10 44:21 7:09

********** MALE OVERALL RESULTS ***********
Place Name No. S Ag Div Event Chiptim Pace
===== ===================== ====== = == ===== ===== ======= =====
1 KYLE HAUSER 4115 M 24 M2024 CHAL 34:13 5:31
2 ANTHONY FENTON 4109 M 20 M2024 CHAL 35:00 5:38
3 ERIC HOFMANN 3210 M 32 M3034 10 35:55 5:47

FEMALE AGE GROUP: 1 – 14
Place Name No. S Ag Div Event Chiptim Pace
===== ===================== ====== = == ===== ===== ======= =====
1 KATIE ROCHE 3341 F 13 F1314 10 48:12 7:46
2 ADDISON KARAGIAS 3230 F 10 F0910 10 1:15:54 12:13

MALE AGE GROUP: 1 – 14
Place Name No. S Ag Div Event Chiptim Pace
===== ===================== ====== = == ===== ===== ======= =====
1 JACOB TYRCHA 3445 M 12 M1112 10 45:28 7:19
2 ATTICUS REYHER 3336 M 12 M1112 10 47:19 7:37
3 TY VITANOVER 3475 M 9 M0910 10 48:32 7:49

FEMALE AGE GROUP: 15 – 19
Place Name No. S Ag Div Event Chiptim Pace
===== ===================== ====== = == ===== ===== ======= =====
1 ANNA VANDER KOOI 3374 F 19 F1519 10 57:47 9:18
2 LUCY LOUKES 3271 F 19 F1519 10 58:48 9:28
3 LINDSAY BOGAR 3121 F 18 F1519 10 1:01:04 9:50

MALE AGE GROUP: 15 – 19
Place Name No. S Ag Div Event Chiptim Pace
===== ===================== ====== = == ===== ===== ======= =====
1 SAUL GARCIA 3189 M 16 M1519 10 40:34 6:32
2 NATE HALVORSEN 3207 M 16 M1519 10 44:18 7:08
3 JACK FINNELL 3183 M 15 M1519 10 49:29 7:58

FEMALE AGE GROUP: 20 – 24
Place Name No. S Ag Div Event Chiptim Pace
===== ===================== ====== = == ===== ===== ======= =====
1 MADELINE TRAVNIK 3539 F 23 F2024 10 46:35 7:30
2 MOLLY MCINERNEY 3484 F 23 F2024 10 49:06 7:54
3 THERESA MURPHY 3308 F 22 F2024 10 52:32 8:28

MALE AGE GROUP: 20 – 24
Place Name No. S Ag Div Event Chiptim Pace
===== ===================== ====== = == ===== ===== ======= =====
1 SAM JOHNSON 3224 M 22 M2024 10 45:18 7:18
2 KEVIN CORRIGAN 3148 M 21 M2024 10 45:56 7:24
3 TIMOTHY DUNLEAVY 3523 M 22 M2024 10 47:04 7:35

FEMALE AGE GROUP: 25 – 29
Place Name No. S Ag Div Event Chiptim Pace
===== ===================== ====== = == ===== ===== ======= =====
1 ANN SYMONANIS 4140 F 26 F2529 CHAL 44:56 7:14
2 AMY HRAD 3214 F 25 F2529 10 49:23 7:57
3 MOLLY KELESHIAN 4165 F 29 F2529 CHAL 51:04 8:13

MALE AGE GROUP: 25 – 29
Place Name No. S Ag Div Event Chiptim Pace
===== ===================== ====== = == ===== ===== ======= =====
1 DAVID JANET 4169 M 27 M2529 CHAL 37:04 5:58
2 ZACHARY SZYKOWNY 3365 M 27 M2529 10 43:19 6:59
3 MARTY ROHAN 3495 M 29 M2529 10 44:01 7:05

FEMALE AGE GROUP: 30 – 34
Place Name No. S Ag Div Event Chiptim Pace
===== ===================== ====== = == ===== ===== ======= =====
1 MEGHAN TOMASEK 4142 F 33 F3034 CHAL 49:12 7:56
2 ASHLEY SCOLLARD 4158 F 34 F3034 CHAL 49:13 7:56
3 SASHA VILLAGRANA-FROS 3536 F 32 F3034 10 54:24 8:46

MALE AGE GROUP: 30 – 34
Place Name No. S Ag Div Event Chiptim Pace
===== ===================== ====== = == ===== ===== ======= =====
1 RYAN MALLOY 3527 M 34 M3034 10 42:38 6:52
2 NOAH R GREEN 3414 M 31 M3034 10 43:45 7:03
3 BRIAN KOLP 3248 M 34 M3034 10 44:11 7:07

FEMALE AGE GROUP: 35 – 39
Place Name No. S Ag Div Event Chiptim Pace
===== ===================== ====== = == ===== ===== ======= =====
1 KERRY LESTER 4126 F 36 F3539 CHAL 45:10 7:17
2 PAULA HAYES 3459 F 37 F3539 10 45:37 7:21
3 MARY BLAKE 3119 F 38 F3539 10 46:13 7:27

MALE AGE GROUP: 35 – 39
Place Name No. S Ag Div Event Chiptim Pace
===== ===================== ====== = == ===== ===== ======= =====
1 PAUL KOBELT 3246 M 39 M3539 10 44:29 7:10
2 RUSTY TAYLOR 4141 M 35 M3539 CHAL 44:46 7:13
3 BRIAN HAGEMASTER 4167 M 36 M3539 CHAL 44:55 7:14

FEMALE AGE GROUP: 40 – 44
Place Name No. S Ag Div Event Chiptim Pace
===== ===================== ====== = == ===== ===== ======= =====
1 TRACEY ESCOBEDO 3470 F 43 F4044 10 47:57 7:43
2 AMY TAYLOR 3367 F 42 F4044 10 48:43 7:51
3 REGINA KRAMER 4125 F 42 F4044 CHAL 49:48 8:01

MALE AGE GROUP: 40 – 44
Place Name No. S Ag Div Event Chiptim Pace
===== ===================== ====== = == ===== ===== ======= =====
1 MICHAEL MARTINEAU 3283 M 44 M4044 10 38:47 6:15
2 JEFF CONRAD 4106 M 41 M4044 CHAL 40:17 6:29
3 CHRISTOPHER STEINMETZ 4139 M 44 M4044 CHAL 45:13 7:17

FEMALE AGE GROUP: 45 – 49
Place Name No. S Ag Div Event Chiptim Pace
===== ===================== ====== = == ===== ===== ======= =====
1 JUDEE KAKOS 3400 F 47 F4549 10 48:42 7:51
2 MAUREEN JAROSIK 3219 F 46 F4549 10 50:16 8:06
3 KATE BRADLEY 4102 F 45 F4549 CHAL 50:31 8:08
MALE AGE GROUP: 45 – 49
Place Name No. S Ag Div Event Chiptim Pace
===== ===================== ====== = == ===== ===== ======= =====
1 MICHAEL NASH 3492 M 49 M4549 10 41:12 6:38
2 MICHAEL GUINANE 4114 M 45 M4549 CHAL 42:13 6:48
3 JAMES MOHAN 3301 M 48 M4549 10 43:02 6:56

FEMALE AGE GROUP: 50 – 54
Place Name No. S Ag Div Event Chiptim Pace
===== ===================== ====== = == ===== ===== ======= =====
1 MARGARET MARRON 4132 F 53 F5054 CHAL 47:47 7:42
2 MARTHA CONWAY 4107 F 53 F5054 CHAL 51:30 8:18
3 CHRISTINE KICKELS 3503 F 51 F5054 10 52:58 8:32

MALE AGE GROUP: 50 – 54
Place Name No. S Ag Div Event Chiptim Pace
===== ===================== ====== = == ===== ===== ======= =====
1 JUAN MUNOZ 3508 M 52 M5054 10 40:29 6:31
2 GEOF BROWN 3129 M 54 M5054 10 41:50 6:44
3 JOSE MONTES 3413 M 50 M5054 10 46:58 7:34

FEMALE AGE GROUP: 55 – 59
Place Name No. S Ag Div Event Chiptim Pace
===== ===================== ====== = == ===== ===== ======= =====
1 DIANE ANCEDE 3532 F 58 F5559 10 57:43 9:18
2 MAUREEN YUHASZ 3391 F 57 F5559 10 58:27 9:25
3 JEAN MARIE O’RYAN 3457 F 59 F5559 10 1:02:01 9:59

MALE AGE GROUP: 55 – 59
Place Name No. S Ag Div Event Chiptim Pace
===== ===================== ====== = == ===== ===== ======= =====
1 JANUSZ MALSKI 3500 M 57 M5559 10 39:43 6:24
2 MIKE YUHASZ 3390 M 59 M5559 10 40:57 6:36
3 MATTHEW KELLEHER 3236 M 57 M5559 10 43:08 6:57

FEMALE AGE GROUP: 60 – 64
Place Name No. S Ag Div Event Chiptim Pace
===== ===================== ====== = == ===== ===== ======= =====
1 JANE REGALADO 3334 F 62 F6064 10 58:35 9:26
2 JUOY HRAD 3436 F 60 F6064 10 59:01 9:30
3 JANET ROBERT 3543 F 62 F6064 10 59:27 9:34

MALE AGE GROUP: 60 – 64
Place Name No. S Ag Div Event Chiptim Pace
===== ===================== ====== = == ===== ===== ======= =====
1 BILL WACHTER 3501 M 61 M6064 10 46:00 7:25
2 RAY PIKSRYS 3327 M 61 M6064 10 49:03 7:54
3 ROBERT ADDUCCI 3102 M 61 M6064 10 51:56 8:22

FEMALE AGE GROUP: 65 – 69
Place Name No. S Ag Div Event Chiptim Pace
===== ===================== ====== = == ===== ===== ======= =====
1 LOUISE PARRO 3441 F 65 F6569 10 53:50 8:40
2 PATRICIA VAIL 3520 F 66 F6569 10 1:06:23 10:41
3 JOANNE MICHALSKI 3298 F 69 F6569 10 1:13:46 11:53

MALE AGE GROUP: 65 – 69
Place Name No. S Ag Div Event Chiptim Pace
===== ===================== ====== = == ===== ===== ======= =====
1 WILLIAM FABER 3176 M 66 M6569 10 53:43 8:39
2 RICHARD WHEELOCK 3383 M 65 M6569 10 54:21 8:45
3 RICHARD BARRETT 3519 M 66 M6569 10 55:12 8:53
FEMALE AGE GROUP: 70 – 74
Place Name No. S Ag Div Event Chiptim Pace
===== ===================== ====== = == ===== ===== ======= =====
1 MARY WOLF 4147 F 70 F7074 CHAL 1:13:16 11:48
2 CAROLYN LEEB 3267 F 73 F7074 10 1:15:02 12:05

MALE AGE GROUP: 70 – 74
Place Name No. S Ag Div Event Chiptim Pace
===== ===================== ====== = == ===== ===== ======= =====
1 ROBERT WOLF 4148 M 71 M7074 CHAL 54:41 8:48
2 HENRY AGUILERA 3472 M 71 M7074 10 55:50 9:00
3 JAMES SHEAHAN 3356 M 72 M7074 10 1:00:50 9:48

FEMALE AGE GROUP: 75 – 79
Place Name No. S Ag Div Event Chiptim Pace
===== ===================== ====== = == ===== ===== ======= =====
1 MAUREEN KAVANAUGH 3548 F 75 F7579 10 1:20:09 12:54

MALE AGE GROUP: 75 – 79
Place Name No. S Ag Div Event Chiptim Pace
===== ===================== ====== = == ===== ===== ======= =====
1 ROBERT ZEITNER 3394 M 78 M7579 10 1:38:43 15:54

FEMALE AGE GROUP: 80 – 99
Place Name No. S Ag Div Event Chiptim Pace
===== ===================== ====== = == ===== ===== ======= =====

MALE AGE GROUP: 80 – 99
Place Name No. S Ag Div Event Chiptim Pace
===== ===================== ====== = == ===== ===== ======= =====
1 FRANK ABRAMIC 3460 M 84 M8099 10 1:08:22 11:01
2 JOHN ABRAMIC 3462 M 80 M8099 10 1:20:17 12:56